F1N Kup Slavonije i Baranje 2024.

2024-10-28

Natjecanje F1N Kup Slavonije i Baranje 2024. održano je 26.10.2024. godine u Tenji, u organizaciji Aerokluba Osijek. Sudjelovalo je ukupno 67 natjecatelja u F1N kategoriji i 61 natjecatelj u F1N-150 kategoriji od čega 39 hrvatskih natjecatelja u F1N kategoriji i 38 hrvatskih natjecatelja u F1N-150 kategoriji. Također, sudjelovalo je i 28 stranih natjecatelja u F1N kategoriji i 23 strana natjecatelja u F1N-150 kategoriji, i to natjecatelji iz Mađarske, Srbije, Slovenije te Bosne i Hercegovine.

U kategoriji F1N sudjelovalo je 67 natjecatelja. 1. mjesto u ukupnom poretku osvojio je Darko Ozimec (AK Osa Kutina), 2. mjesto osvojila je Mirjana Ozimec (AK OSA Kutina), dok je 3. mjesto zauzeo Dezso Orsovai (MMK). U kategoriji juniora, 1. mjesto osvojio je Nikola Đeorgievski (AK Sombor), 2. mjesto zauzeo je Mariano Tadić (AK Osijek), dok je 3. mjesto zauzeo Josip Rešetar (CTK Čeminac). U kategoriji mlađih juniora 1. je mjesto osvojio Nikola Đeorgievski (AK Sombor), 2. mjesto zauzeo je Leon Svedružić (CTK Čeminac), dok je 3. mjesto zauzeo Jakov Gregić (AK Osijek). U kategoriji kadeta komaraca, 1. mjesto osvojila je Tea Šimunović (AK Osijek), 2. mjesto zauzeo je Dino Brandić (AK Osijek), dok je 3. mjesto zauzeo Luka Matana (MK Zaprešić). U ženskoj konkurenciji 1. je mjesto osvojila Mirjana Ozimec (AK Osa Kutina), 2. mjesto osvojila je Tea Šimunović (AK Osijek), dok je 3. mjesto osvojila Natalija Nišević (AK Osijek).

U kategoriji F1N-150 sudjelovao je 61 natjecatelj. 1. mjesto u ukupnom poretku osvojio je Igor Nišević (AK Osijek), 2. mjesto zauzela je Mirjana Ozimec (AK Osa Kutina), dok je 3. mjesto zauzeo Darko Ozimec (AK OSA Kutina). U kategoriji juniora, 1. mjesto osvojio je Nikola Đeorgievski (AK Sombor), 2. mjesto zauzeo je Jakov Gregić (AK Osijek), dok je 3. mjesto osvojila Hamza Žilić (AK Zenica). U kategoriji mlađih juniora 1. je mjesto osvojio Nikola Đeorgievski (AK Sombor), 2. mjesto zauzeo je Jakov Gregić (AK Osijek), dok je 3. mjesto zauzela Petra Matana (MK Zaprešić). U kategoriji kadeta komaraca, 1. mjesto osvojila je Ema Matana (MK Zaprešić), 2. mjesto zauzela je Tea Bombek (MK Zaprešić), dok je 3. mjesto zauzela Tea Šimunović (AK Osijek). U ženskoj konkurenciji 1. je mjesto osvojila Mirjana Ozimec (AK Osa Kutina), 2. mjesto osvojila je Tea Matana (MK Zaprešić), dok je 3. mjesto osvojila Ema Matana (MK Zaprešić).

Program se financira iz javnih potreba za tehničku kulturu, a pokroviteljstvo i potporu pružaju Hrvatska zajednica tehničke kulture i Ministarstvo znanosti, obrazovanja i mladih Republike Hrvatske.